Deklaracja dostępności
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 09.04.2024
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 09.04.2024
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 09.04.2024
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada:
Ewa Wojnicka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr tel. 22 858 20 29
Każdy ma prawo:
zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu, wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie, złożyć skargę na brak zapewnienia dostępności.
Żądanie musi zawierać:
dane kontaktowe osoby zgłaszającej, wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia. Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę. Można również złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Poniższy opis dostępności nie zawiera osobistych opinii na temat zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, ale jego celem jest dokładne opisanie dostępności oraz udogodnień.
Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego
Sposób Dojazdu:
Budynek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic al. Rzeczypospolitej i Osi Królewskiej. Dojście piesze jest od ulicy al. Rzeczypospolitej . Przejście dla pieszych od al. Rzeczypospolitej posiada sygnalizację świetlno-dźwiękową. Chodnik dla pieszych ma wydzielony pas dla rowerzystów.
Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości ok. 300 m:
Przystanek Oś Królewska 01:
217 (kierunek NATOLIN PŁN.)
552 (kierunek BRANICKIEGO)
N81 (kierunek SARMACKA)
Przystanek Oś Królewska 52:
217 (kierunek METRO WILANOWSKA)
379 (kierunek WILANÓW)
522 (KIERUNEK DW.CENTRALNY)
N81 (kierunek DW.CENTRALNY)
Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na parkingu przed budynkiem ALTO od strony ul. Oś Królewska lub od strony wjazdu na parking podziemny od al. Rzeczypospolitej oraz w parkingu podziemnym.
Obiekt Poradni administrowany przez Spółdzielnię Inwestycji Mieszkaniowych Ursynów przystosowany jest do korzystania z niego przez osoby z niepełnosprawnościami.
Wejście do budynku i strefa obsługi klientów:
Wejście do Obiektu jest oznakowane, znajduje się w ścianie frontowej budynku tabliczka, biały napis na czerwonym tle. Wejście główne jest wyposażone w drzwi przeszklone i jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Dojście piesze jest równe, bez nachylenia.
Recepcja Poradni znajduje się na 1. piętrze – możliwość skorzystania z windy. Na parterze znajduje się winda, do której jest swobodny dostęp - wjazd, którym osoby z dysfunkcją ruchową bez problemu mogą przedostać się na 1. i 2. kondygnację, na której mieszczą się pomieszczenia Poradni oraz przedostać się na poziom -1, na którym znajduje się parking podziemny dla klientów.
Przestrzeń do obsługi klientów usytuowana na 1. piętrze jest przestronna z oznakowaniem dotykowym na drzwiach i ścianach. Możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej oraz dostępu do tłumacza języka migowego online w punkcie informacyjnym.
W częściach Poradni są oznaczenia brajlowskie.
Klienci obsługiwani są wyłącznie w recepcji na 1. piętrze.
Możliwy jest wstęp z psem asystującym do wszystkich pomieszczeń budynku. Brak dostępnego łatwego tekstu do czytania czy informacji w języku migowym na stronie.
Ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na 1. i 2. piętrze.
W skład Obiektu Poradni wchodzi:
I część – zlokalizowana na 1. piętrze wraz z recepcją
Strefa dla interesantów znajduje się na 1. piętrze. Na poziomie „0” znajduje się winda dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową, którą można dostać się na poziom 1. i 2. W części I znajduje się recepcja oraz gabinety diagnostyczne i terapeutyczne oraz Sekretariat i Gabinet Dyrektora. Każdy gabinet posiada oznaczenia brajlowskie. Toaleta dla interesantów (również ta dla osób z niepełnosprawnościami wraz z przewijakiem dla dzieci) znajduje się w holu głównym na 1. piętrze przed wejściem na recepcję.
II część – zlokalizowana na 1. piętrze w korytarzu bocznym
Przestrzeń na poziomie +1. Zlokalizowana w korytarzu bocznym. Za toaletami dla interesantów należy skręcić w lewo. II część znajduje się w okolicy Centrum Kultury Wilanów. W tej części znajduje się 5 gabinetów diagnostyczno-terapeutycznych. Każdy gabinet posiada oznaczenia brajlowskie.
III część – zlokalizowana na 2. piętrze
Przestrzeń na poziomie +2. Możliwy wjazd windą z poziomu parkingu, parteru oraz 1. piętra. W tej części znajdują się: poczekalnia oraz gabinety diagnostyczno-terapeutyczne. Każdy gabinet posiada oznaczenia brajlowskie.
Informacje bieżące na temat działalności Poradni można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny (22 858 20 29), mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobisty.
Informacje dodatkowe
Na portalu istnieją ułatwienia przeglądania treści przez osoby niedowidzące: zmiana wielkości czcionki oraz zmiana kontrastu
Inne informacje i oświadczenia
Strona jest sukcesywnie udoskonalana pod kątem dostępności.