• A+
  • A-
  • A
  • A
  • A

phone ico22 858 20 29 bip

  • 4
  • 2
  • 3

Szanowni Państwo,

ZAWIADOMIENIE OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ O NARUSZENIU OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

 

Na podstawie art. 34 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie
o ochronie danych), informuję o naruszeniu ochrony Pana/i danych osobowych przetwarzanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 24 w Warszawie.

Naruszenie polegało na kradzieży komputera przenośnego, zawierającego dane osobowe dzieci diagnozowanych przez terapeutę integracji sensorycznej w okresie od listopada 2016 roku do września 2018 roku i tym samym, w przypadku obejścia zabezpieczeń, umożliwieniu nieznanej osobie trzeciej wglądu do takich danych jak imię, nazwisko, PESEL, data urodzenia, adres, stan zdrowia.

Możliwymi konsekwencjami naruszenia ochrony danych osobowych w przypadku obejścia zastosowanych zabezpieczeń są: wykorzystanie danych osobowych dzieci do wyłudzenia środków finansowych od najbliższej rodziny, udostępnienie danych lokalizacyjnych dzieci nieuprawnionym osobom trzecim, co może skutkować narażeniem bezpieczeństwa osobistego dzieci, dyskryminacją dzieci i ich rodzin poprzez ujawnienie szczególnej kategorii danych.

Informujemy również, iż w ocenie administratora danych z uwagi na zastosowane zabezpieczenia techniczne (szyfrowanie) oraz na fakt, iż komputer przenośny został zwrócony przez sprawcę w stanie nienaruszonym bez widocznego dowodu udanego dostępu do nośnika (dysku), występuje bardzo małe prawdopodobieństwo ryzyka naruszenia praw i wolności osób, których dane dotyczą.

W celu zabezpieczenia danych osobowych przed niewłaściwym wykorzystaniem zaleca się zachowanie ostrożności przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem telefonu lub Internetu oraz uczulenie dzieci i członków najbliższej rodziny (dziadków, rodzeństwo dzieci) na kontakty z nieznajomymi i podejrzanymi osobami trzecimi.

Informujemy, że funkcję inspektora ochrony danych dla Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pełni Pan Marek Woźniak , z którym można się kontaktować drogą mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

GDZIE JESTEŚMY?

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem